Home / Sport / Lamtumirë Wenger, Arsenali gjen trajneri e ri

Lamtumirë Wenger, Arsenali gjen trajneri e ri

Ernesto Valverde, trajneri i Athletic Bilbaos, mund ta marrë drejtimin e Arsenalit në fund të sezonit
Arsen Wenger pritet t’i thotë lamtumirë Arsenalit, në fund të sezonit, pas 20 viteve të kaluara te “The Gunners”.

Wenger pritet të largohet nga ekipi londinez pas rezultateve të dobëta këtë sezon në Ligën e Kampionëve dhe Premierligë.

Kurse, sipas të përditshmes sportive madrilene, Marca, kandidat për ta marrë drejtimin e Arsenalit është Ernesto Valverde, trajneri i Athletic Bilbaos.

Ky i fundit është kandidat edhe për ta zëvendësuar Luis Enriquen, i cili në fund të sezonit pritet të largohet nga Barcelona.

Gjithashtu lexo

Tifozët shqiptarë nga Tetova pushtojnë rrugët e Milanos, çfarë po ndodh para ndeshjes? (VIDEO)

Grupimi i tifozëve të Shkëndijes, “Ballistët” që shquhen edhe si një nga tifozeritë më të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *