Home / Lajme / Botë / Le Pen jep dorëheqje nga kreu i partisë

Le Pen jep dorëheqje nga kreu i partisë

Marine Le Pen deklaroi se do të tërhiqet nga kreu i partisë së ekstremit të djathtë në Francë, Fronti Kombëtar.

Ajo ka thënë se këtë po e bënë sepse ajo pretendon të zgjedhet presidente e Francës.

Le Pen do të përballët me kandidatin e qendrës, Emannuel Macron në rrethin e dytë të zgjedhjeve  presidenciale që do të mbahet më 7 maj.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *