Home / Sport / Leicester City merr fitoren e katërt radhazi, dështon United dhe Çelzi

Leicester City merr fitoren e katërt radhazi, dështon United dhe Çelzi

Leicester City nuk njeh limite pasi sërish ka fituar me rezultatin 2-0 përballë Stoke Cityt në ndeshjen e vlefshme për javën e 30 të Premier Leagues angleze.

Golat për kampionin aktual të Premierligës i shënuan Onyinye Ndidi dhe Jamie Vardy i cili në minutën e 47 shënoi “alla Ibrahimovic”.

Ndërsa në krahun tjetër Manchester Unitedi nuk ka mundur që të marrë më shumë se një pikë ndaj West Brom, duke barazuar pa gola.

Pas fitores, Leicester City pozicionohet në vendin e 13 pikë me 33 pikë të grumbulluara ndërsa United renditet e 5-ta me 53 pikë.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *