Home / Kryesoret / Limani: Të krijohen institucione paralele

Limani: Të krijohen institucione paralele

Veprimtari  dhe bashkëpunëtori i afërt i Ali Ahmetit, Fatmir Limani ka komentuar mbledhjen e BDI-së të mbajtur të shtunën mbrëma, njofton agjencia e lajmeve INA.

I pa kënaqur me vendimin e partisë shqiptare, Limani ka theksuar se zhbllokimi i situatës gjendet në krijimin e institucioneve paralele.

“Zhbllokimi i situatës gjendet në krijimin e institucioneve paralele nga Parlamenti, policia, ushtria, buxheti…,vetëm atëherë pala tjetër do të lutet..”, është shprehur ai. (INA)

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *