Home / Kuriozitete / Lind bebja me flokë plotësisht të bardha: Mjekët e shokuar nuk po mund ta shpjegojnë si ndodhi kjo (Foto)

Lind bebja me flokë plotësisht të bardha: Mjekët e shokuar nuk po mund ta shpjegojnë si ndodhi kjo (Foto)

Jemi mësuar të shohim fëmijë që lindin dhe nuk janë të njëjtë sikurse shumica e fëmijëve tjerë.

Ata në fakt nuk janë të sëmurë dhe nuk vuajnë nga ndonjë çrregullim gjenetik, por thjesht janë ndryshe nga të tjerët, transmeton Telegrafi.

Të gjithë që ishin prezent kanë dhënë versionin e tyre lidhur me këtë rast. Fillimisht mendonin se Bence vuan nga një lloj i albinizmit. 

Megjithatë, studimet që janë publikuar së fundmi kanë demantuar këtë.

Gjithashtu lexo

Ky është një prej gjarpërinjve më të pakapshëm në botë

Pas një kërkimi 64-vjeçar të shkencëtarëve në Brazil gjarpri më i pakapshëm në botë është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *