Home / Showbiz / Linda Halimi shpërthen me klikime para Eurovizionit (VIDEO)

Linda Halimi shpërthen me klikime para Eurovizionit (VIDEO)

Halimi do të ngjitet në skenën e Eurovizionit muajin tjetër, në Ukrainë.

Në vetëm tri javë të lansimit të videoklipit zyrtar, kënga “World” e Linda Halimit ka marrë gati 500 mijë klikime në Youtube.

“World” do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizionin e këtij viti, i cili fillon muajin tjetër, shkruan KultPlus.

Ky duket si fillim i mbarë i Linda Halimit, derisa tek videoja zyrtare e këngës në faqen e Eurovizionit në Youtube komentet janë nga më të ndryshmet, shumica pozitive dhe duke lavdëruar aftësitë vokale të Lindës.

Halimi do të ngjitet në skenën e Eurovizionit muajin tjetër, në Ukrainë.

Kënga “World” nuk është ndër më të përfolurat e pjesëmarrjeve këtë vit. Suedia, Belgjika dhe Italia janë tri shtetet që po udhëheqin nëpër sondazhe se mund ta fitojnë Eurovizionin këtë vit.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *