Home / Lajme / Rajon / Lirimi i Haradinajt, Meta: Drejtësia franceze vuri në vend një të drejtë të merituar për Ramushin dhe për Kosovën

Lirimi i Haradinajt, Meta: Drejtësia franceze vuri në vend një të drejtë të merituar për Ramushin dhe për Kosovën

Kryetari i Kuvendit Meta shpreh gëzimin e tij që Lideri i AAK-së fitoi të drejtën e tij të mohuar padrejtësisht për t’u kthyer pranë familjes së tij të dashur, sipatizantëve dhe qytetarëve të cilët e mbështetën pa kushte gjatë qëndrimit të tij të detyruar në Francë.

Ramush Haradinaj fitoi lirinë, për të cilën kanë sakrifikuar ai, familja e tij dhe vetë Kosova. Gjithmonë kamë besuar se drejtësia franceze do të vinte në vend një të drejtë të merituar për Ramushin dhe për Kosovën. Dëshiroj të përshëndes këtë verdikt përfundimtar, ndonëse të vonuar, i cili i dha fund një procesi të pakuptimtë juridikisht dhe të padobishëm politikisht.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *