Home / Lajme / Maqedoni / LSDM dhe BDI merrem vesh për qeverinë e re, ja kush do të drejtojë MPB-në?!

LSDM dhe BDI merrem vesh për qeverinë e re, ja kush do të drejtojë MPB-në?!

Pas votimit të kryeparlamentarit, shpejt pritet të formohet edhe qeveria e re ku kryeministër i saj do të jetë Zoran Zaev,

Portali Sakte.net mëson se LSDM dhe BDI tashmë kanë diskutuar për emrat që do ta përbëjnë kabinetin qeveritar dhe presin që kjo të zyrtarizohet edhe pas pëlqimit të partnerit të tretë, Ziadin Seles.Radmilla Sheqerinska, Petre Shilegov, Damjan Mancevski, Teuta Arifi, Izet Mexhiti i cili paralajmëroi tërheqjen nga gara për kryetar komune, dhe disa figura të reja politke pritet të udhëheqin me resore të rëndësishëm, ndërsa BDI insiston që MPB ta udhëheqë një ministër nga radhët e saj, ndërsa emri i propozuar është krahu i djathtë i Ali Ahmetit, Artan Grubi.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *