Home / Kryesoret / LSDM: Gruevski dhe Ivanovi kanë lënë hapësirë për provokime ndëretnike

LSDM: Gruevski dhe Ivanovi kanë lënë hapësirë për provokime ndëretnike

Sot përmes një komunikate, LSDM, ka thënë se OBRM-PDUKM duhet të ndërpret avazin politik, me bllokimin e seancës konstituive dhe duhet të respektohet vullneti i shumicës.

‘Bllokada e paarsyeshme e parlamentit nga deputetët e OBRM-PDUKM, Trajko Veljanovski, Gjorge Ivanov, e ka bllokuar vendin dhe kanë lënë hapësirë ​​për tu realizuar skenare të provokimeve etnike nga Nikolla Gruevski’, thuhet në komunikatën e LSDM dhe theksohet se instiucionet dhe punonjësit kanë për detyrë të mbrojnë proceset demokratike.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *