Home / Kryesoret / LSDM: Gruevski, Ivanovi dhe Veljanoski do mbajnë përgjegjësi për dhunën e sotme

LSDM: Gruevski, Ivanovi dhe Veljanoski do mbajnë përgjegjësi për dhunën e sotme

LSDM ka reaguar për ngjarjet e fundit në Maqedoni me anë të një kumtesë për mediat në të cilën thekson se do të ketë pasoja për përgjegjësit e dhunës së përgjakshme që ndodhi sot në Kuvendin e Maqedonisë.

“Dhuna e përgjakshme në Kuvend është rezultat i dhunës në të cilën gjatë periudhës së fundit Nikolla Gruevski ka bërë thirrje, si dhe provokimet, urrejtje, ndarjet e Gruevskit, Ivanovit, Veljanoskit, grupit të deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe bashkëpunëtorëve të tij”, theksojnë nga LSDM.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *