Home / Kryesoret / LSDM: Gruevski tenton që t’i flijojë qytetarët dhe shtetin

LSDM: Gruevski tenton që t’i flijojë qytetarët dhe shtetin

Përmes një kumtese dërguar mediave, LSDM-ja konsideron se Gruevski tenton që t’i filijojë qytetarët dhe shtetin, ndërkaq shumica parlamentare duhet që ta pengojë atë,

Sipas tyre, shumica parlamentare është e obliguar që të realizojë vullnetin e shumicës së qytetarëve dhe ta shpëtojë shtetin nga kaosi.

LSDM-ja vlerëson se rendi kushtetues është shkelur nga sjellja e pakuptimtë e Nikolla Gruevskit dhe udhëheqësisë së OBRM-PDUKM-së, duke paralajmëruar se brenda tre javësh duhet që të ç’bllokohet gjithçka sepse ndërpritet mandati i komunave dhe këshillave komunal, kurse zgjedhjet e reja mund të shpallen vetëm nga Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *