Home / Kryesoret / LSDM: Ivanov të mundësojë transfer të qetë të pushtetit

LSDM: Ivanov të mundësojë transfer të qetë të pushtetit

Gjorge Ivanov është i detyruar të mundësojë transfer të qetë të pushtetit, e jo të mbrojë platforma kriminele për qëllime personale dhe partiake, kumtoi sot LSDM.

“Gjithë opinioni vendor dhe ndërkombëtar e di se ekziston Program i Qeverisë së re reformuese të Maqedonisë unitare. Ekziston shumicë legjitime parlamentare prej 67 përqindëve dhe proceset demokratike duhet të vazhdojnë. Ata janë zgjidhje e vetme kundër ndarjeve dhe shtetit binacional”, thuhet në kumtesën e sotme të LSDM-së.

Sipas LSDM-së, Ivanov nuk guxon t’i rrezikojë interesat shtetërore, e këtë nuk mund ta bëjnë as deputetët e VMRO-DPMNE-së

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *