Home / Kryesoret / LSDM me kandidat shqiptarë në komuna – (VIDEO)

LSDM me kandidat shqiptarë në komuna – (VIDEO)

Anëtari i Bordit Drejtues të LSDM-së, Edmond Ademi ka qenë i ftuar në edicionin e tretë të emisionit “Fol Tash” në Televizionin Koha ku ka folur për çështjet aktuale politike në vend dhe ka treguar se ku qëndron dallimi në mes dy LSDM-ve, ajo e viteve 90-ta dhe kjo tani. Ademi ka thënë se për zgjedhjet lokale LSDM nuk e ka problem të nxjerr kandidatë shqiptarë në vendbanime shqiptare.

Ademi ka folur për ngjarjet e Gostivarit, Bit Pazarit dhe Ladorishtës dhe dallimin e LSDM-së tani. Përndryshe, emisioni ”Fol Tash” transmetohet çdo të hënë nga ora 21:40. /Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *