Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Presim të na bashkohen edhe opozitarët brenda partisë së Gruevskit

LSDM: Presim të na bashkohen edhe opozitarët brenda partisë së Gruevskit

“Gruevski nuk ka të drejtë të ofrojë 51 deputetë të zgjedhur nga OBRM-PDUKM, sikurse të ishte e tija personale. Së pari, shumica parlamentare tashmë ekziston dhe askush nuk kërkon prej tij. Por, a a do të jetë dikush me mendje të shëndoshë prej anëtarëve të opozitës së OBRM-PDUKM-së dhe të mbështesin reformat pas formimit të qeverisë së, gjithashtu nuk varet nga Gruevski’, thuhet në komunikatën e rregullt të mëngjesit të LSDM-së,

Në komunikatë poashtu shtohet se “qytetarët nuk duan pamfleta dhe OBRM-PDUKM do të duhet të pranojë se e ashtuquajtura Platformë mund të jetë vetëm pjesë e vitrinave të tyre”.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *