Home / Kryesoret / LSDM: Shumica parlamentare ka për obligim të shpëtojë shtetin nga kaosi

LSDM: Shumica parlamentare ka për obligim të shpëtojë shtetin nga kaosi

Përmes një kumtese dërguar mediave, LSDM-ja konsideron se Gruevski tenton që t’i filijojë qytetarët dhe shtetin, ndërkaq shumica parlamentare duhet që ta pengojë atë,

Sipas tyre, shumica parlamentare është e obliguar që të realizojë vullnetin e shumicës së qytetarëve dhe ta shpëtojë shtetin nga kaosi.

LSDM-ja vlerëson se rendi kushtetues është shkelur nga sjellja e pakuptimtë e Nikolla Gruevskit dhe udhëheqësisë së VMRO-DPMNE-së, duke paralajmëruar se brenda tre javësh duhet që të ç’bllokohet gjithçka sepse ndërpritet mandati i komunave dhe këshillave komunal, kurse zgjedhjet e reja mund të shpallen vetëm nga Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *