Home / Kryesoret / LSDM synon të marr Çairin me një shqiptar!

LSDM synon të marr Çairin me një shqiptar!

Lideri i social-demokratëve Zoran Zaev pretendon që komunën më të dendur në Maqedoni për nga popullata, ta fus nën gjirin e saj përmes kandidimit të një shqiptari për kryetar të kësaj komune.

Ky kandidat, nga burim brenda LSDM-së është as më shumë e as më pak, por deputeti aktual i kësaj partie në Kuvendin e RM-së Muhamed Zekiri-Muki.Zekiri deri para pak muajve ishte gazetar dhe megafon kritik i pushtetit aktual, përfshirë BDI-në.

Komuna e Çairit ka qenë target më i shpesht i kritikave të tija, andaj besohet se Zaev të ketë t’ia besojë mundësinë për ta udhëhequr këtë komunë me shumicë shqiptare.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *