Home / Lajme / Maqedoni / LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve

LSDM: Të marrin fund obstruksionet ndaj vullnetit të qytetarëve

LSDM-ja edhe një herë bën thirrje që t’u jepet fund, siç thonë, obstruksioneve ndaj vullnetit të qytetarëve, duke shtuar se shumica do ta formojë Qeverinë e re,

Sipas tyre, Trajko Veljanoski, OBRM-PDUKM-ja dhe Kryetari i shtetit, Gjorge Ivanov, janë të obligkuar që të lejojnë vazhdimin e proceseve demokratike.

LSDM-ja paralajmëron se shkelja e Kushtetutës dhe të drejtës, duke rrezikuar stabilitetin e Maqedonisë, sjell përgjegjësi për të gjithë ata që veprojnë në këtë drejtim.

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *