Home / Lajme / Rajon / Manjani ironizon Erdoganin: Referendumi e bëri Rexhepin “vetë Ali, vetë Kadi”!

Manjani ironizon Erdoganin: Referendumi e bëri Rexhepin “vetë Ali, vetë Kadi”!

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani e ka përcjellë me ironi rezultatin e referendumit në Turqi. Në një reagim në Tëitter, Manjani shkruan se Rexhep Taip Erdogan është “tashmë vetë Ali e vetë Kadi” (kadi ishte një lloj gjyqtari në Perandorinë Osmane).

Manjani: Referendumi e bëri Rexhepin “vetë Ali e vetë Kadi”! Ndaj duhet të bëjmë zgjedhje e jo referendum! Të paktën të ndajmë “Aliun” nga “Kadiu”…

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *