Home / Lajme / Maqedoni / Maqedonasit fillojnë protestën para zyrës së BE-së

Maqedonasit fillojnë protestën para zyrës së BE-së

Pas dhunës së mbrëmshme ndaj deputetëve të shumicës së re parlamentare dhe gazetarëve që ishin duke e përcjellë seancën e zgjedhjes së kryetarit të Kuvendit të Maqedonisë, protestuesit sot janë bartur para zyrës ë bashkimit Evropian në Shkup.

Protestuesit të organizuar nga organizata “Për Maqedoni të Përbashkët” janë duke protestuar para zyrës së BE-së, ku po kundërshtohet zgjedhja e kryetarit të Kuvendit dhe formimi i institucioneve të vendit.

Ndërkohë përpara Kuvendit është ndërprerë protesta duke hequr edhe tendat, të cilat ishin vendosur mbrëmë në mesnatë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *