Home / Lajme / Kronika e zezë / Masakër në Veles, ja çka ndodhi (FOTO)

Masakër në Veles, ja çka ndodhi (FOTO)

Gjashtëdhjetë e katër vjeçarja nga Velesi, e cila sot në mëngjes ishte sulmuar nga fqiu i saj ka ndëruar jetë në spital, transmeton Televizioni Koha.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11 në një shtëpi në rrugën “Engelsova” nr. 22 në qytetin e Velesit në Maqedoni, kur fqiu i tyre, për shkaqe banale u është kërcënuar verbalisht,dhe pastaj i armatosur me thikë dhe mjete tjera bujqësore, fillimisht ka thyer drën hyrëse të shtëpisë dhe ka goditur gruan duke i shkaktuar plagë vdekjeprurëse, poashtu ai plagë të rënda trupore u ka shkaktuar edhe djalit dhe resë së të ndjerës, thonë nga Prokuroria Publike e Velesit./Tv Koha/

 

Gjithashtu lexo

Emigrantët më pak të mirëseardhur në Maqedoni, Mal të Zi, Hungari dhe Serbi

Emigrantët janë më së shumti të mirëseardhur në Islandë dhe në Zelandën e Re, ndërsa …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *