Home / Shëndeti / Maska efektive me 2 përbërës për të hequr pikat e zeza …

Maska efektive me 2 përbërës për të hequr pikat e zeza …

Agjentët më të fuqishëm për të luftuar pikat e zeza në fytyrë janë lëngu i limonit dhe e bardha e vezës.

Një nga ndihmësit më të mëdhenj të heqjes së baktereve nga fytyra është lëngu i limonit. Ai shërben gjithashtu për të hequr poret e lëkurës, heq puçrrat dhe çdo papastërti tjetër të lëkurës. E bardha e vezës është gjithashtu një aleat i mirë për lëkurë të pastër.

Përbërësit:
E bardha e një veze, 1 lugë lëng limoni.

Përgatitja dhe përdorimi:
Rrihni mirë të bardhën e vezës derisa të bëhet në formë shkume dhe hidhini lëngun e limonit. Para se të aplikoni maskën lajeni fytyrën me ujë të ngohtë, në mënyrë që t’ju hapen poret. Aplikoni maskën në fytyrë, përveç rrathëve të syve. Mbajeni maskën për 20­25 minuta derisa ajo të jetë tharë plotësisht. Hiqeni maskën me dorë (pa shpërlarje) dhe me heqjen e saj do të hiqen edhe pikat e zeza.

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *