Home / Lajme / Maqedoni / Mbyllen dy gazeta në Maqedoni

Mbyllen dy gazeta në Maqedoni

Utrinski vesnik” dhe “Vest”, po shuhen per shkak te gjendjes se keqe financiare te kompanisë “Media Print Maqedoni”,

Ndermarja “Qendra grafike” e cila është nën pronësi të MPM është shtypëse e gazetave “Dnevnik”, “Utrinski vesnik”, “Vest”, “Makedonski sport”, “Tea moderna”, në Gjykatën Themelore Shkupi 2 ka filluar procedure parahetimore.

Këto mediume do të vazhdojnë të funksionojnë si portale, me 113 të punësuar nga gjithsej 230.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *