Home / Kryesoret / Mbyllen dy gazeta në Maqedoni

Mbyllen dy gazeta në Maqedoni

“Utrinski vesnik” dhe “Vest”, po shuhen per shkak te gjendjes se keqe financiare te kompanisë “Media Print Maqedoni”.

Ndermarja “Qendra grafike” e cila është nën pronësi të MPM është shtypëse e gazetave “Dnevnik”, “Utrinski vesnik”, “Vest”, “Makedonski sport”, “Tea moderna”, në Gjykatën Themelore Shkupi 2 ka filluar procedure parahetimore.

Këto mediume do të vazhdojnë të funksionojnë si portale, me 113 të punësuar nga gjithsje 230.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *