Home / Lajme / Rajon / “Mbyllën sytë” për 12 ton drogë, furtunë në policinë e Gjirokastrës dhe Përmetit

“Mbyllën sytë” për 12 ton drogë, furtunë në policinë e Gjirokastrës dhe Përmetit

Policia arriti që të finalizojë me sukses operacionin “Pagri 2017”, ku u sekuestrua një sasi të madhe lëndësh narkotike, rreth 12 tonë.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Pagri të Përmetit, ku përveçse janë arrestuar tre shtetas dhe një është shpallur në kërkim, ‘një furtunë’ e vërtetë ka ndodhur në komisariatin e Përmetit dhe te Gjirokatres. Zedhenesi i policise se Shtetit, Genti Mullaj informoi per gjithcka ne nje deklarate per mediat.

Nga ana e strukturave të Komisariatit të Policisë Përmet, si struktura përgjegjëse për kontrollin e territorit nuk është marrë asnjë informacion policor për kultivim, përpunim, grumbullim të lëndëve narkotike për vitin 2017 në territorin e Bashkisë Përmet.  Nga analiza e bërë në Drejtorinë e Policisë Shtetit mbi këtë çështje, u konstatuan një sërë shkeljesh të karakterit administrativ dhe disiplinor nga punonjës të strukturave të policisë në Komisariatin e Policisë Përmet dhe Drejtorinë e Policisë Vendore Gjirokastër, për të cilët në bazë  për zbatim të Ligjit për ‘Policinë e Shtetit’ si dhe Rregulloren e Policisë, me Urdhër të Drejtorit të Policisë së Shtetit u morën masat disiplinore:

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *