Home / Lajme / Botë / McCain: Rusët janë të këqij si Asadi

McCain: Rusët janë të këqij si Asadi

Rusët janë njësoj të këqij si Asadi, ka deklaruar senatori amerikan John McCain në një intervistë për CNN.

“Ata janë njësoj të këqij si Bashar al Asad. I kanë ndihmuar me bure-bomba! Aeroplanët luftarakë rusë me armë të precizitetit të lartë janë ata të cilët kanë goditur spitalet në Alep. Ata kanë dërguar dronë, identifikuan spitalet dhe i goditën”, është përgjigjur senatori amerikan në pyetjen nëse beson se Rusia ishte në dijeni për sulmin kimik, të cilin e kryen forcat e presidentit Asad.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *