Home / Lajme / Botë / Mediat botërore për fitoren e Erdogan: Vdiq Republika (Foto)

Mediat botërore për fitoren e Erdogan: Vdiq Republika (Foto)

Mediat botërore, edhepse sot është e hëna e Pashkëve, kanë reaguar ndaj fitores së Erdoganit në Turqi.

Kështu, disa gazeta europiane dhe amerikane që edhe sot botohen në ballinat e tyre pos që kanë njoftuar për fitoren e Erdoganit kanë raportuar edhe për “vdekjen” e sistemit republikan në këtë shtet.  Kjo vlen edhe për raportimet e të gjitha mediave në edicionet e tyre online.

]

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *