Home / Lajme / Rajon / Mediat gjermane lëvdata Ramës: Reformator dhe mik i Gjermanisë në Ballkan

Mediat gjermane lëvdata Ramës: Reformator dhe mik i Gjermanisë në Ballkan

Revista prestigjioze gjermane Focus ka botuar një shkrim plot lëvdata për Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën.

“Edi Rama është refomator i mirë për Shqipërinë. Gjermania e konsideron dhe e sheh te ai një mik të mirë në Ballkan”.

“Merkel dëshiron që Shqipëria të hyjë në BE sa më shpejt. Ka besim të madh në Edi Ramën”.

“Gjithashtu edhe Amerika përkrah hapur Merkelin për Shqipërinë dhe Edi Ramën”, shkruan kjo revistë.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *