Home / Kryesoret / Menduh Thaçi uron Presidentin e Shqipërisë Ilir MetaMenduh Thaçi uron Presidentin e Shqipërisë Ilir MetaKryetari i Partisë Demokratike Shqiptare z.Menduh Thaçi realizoi bisedë telefonike me z.Ilir Meta, Presidentin e porsazgjedhur të shtetit Shqiptar.

Zoti Thaçi e uroi Zotin Ilir Meta me rastin e zgjedhjes në postin e Presidentit të Shqipërisë dhe shprehu besimin se Presidenti Meta do të kontribuojë në avancimin e standardeve demokratike si dhe do të promovojë politika të mirëkuptimit dhe dialogut jo vetëm brenda Republikës së Shqipërisë, por edhe në trojet tjera ku jetojnë shqiptarët.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *