Home / Kryesoret / Merkel i ka dhënë afat Gruevskit ta dorëzojë pushtetin deri në mesin e prillit?!

Merkel i ka dhënë afat Gruevskit ta dorëzojë pushtetin deri në mesin e prillit?!

Në takimin në Maltë, nga burime të mirëinformuara, Gruevski kinse ka qortuar kancelaren gjermane që të mos përzihet në punët e brendshme të Maqedonisë, me çka ia ka përmendur zgjedhjet e shtatorit në Gjermani dhe e ka sugjeruar se duhet të angazhohet më shumë për veten, sesa për tjerët?!

Kancelarja gjermane sipas burimeve e ka porositur se prej tij pritet që deri ka mesi i prillit të zhbllokojë procesin demokratik në Maqedoni dhe të lejojë të formohet qeveri që do lëviz reformat dhe kthejë shtetin në rrugën euroatkantike.

Nëse nuk ndodhë ajo, “e dimë sesi do veprojmë”, ka porositur Merkel, transmeton Libertas.

Sponsored by Revcontent
MOS I HUMBISNI

Gjithashtu lexo

A do ta hanë vallë shqiptarët edhe kësaj radhe sapunin për djathë?

Shpëtim Pollozhani për  gazetën Lajm është deklaruar për organizimin e zgjedhjeve lokale, që priten të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *