Home / Shëndeti / Metoda e thjesht dhe efektive për t’i hequr qafe pikat e zeza në hundë

Metoda e thjesht dhe efektive për t’i hequr qafe pikat e zeza në hundë

Pikat e zeza janë të ndyra dhe me të vërtetë që shkaktojnë dhimbje kur përpiqeni t’i hiqni.

Nëse dëshironi diçka që i heq ato shpejt dhe pa dhimbje, atëherë ka lajme të mira për ju, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– Pastë e dhëmbëve me mint

– Një tas i vogël për ta përzier

– Lugë

– Disa kuba akulli

– Një lugë gjelle krip

Shtrydhni rreth dy lugë gjelle me pastë të dhëmbëve në tasin për përzierje. Pastaj, shtoni një lugë gjelle krip në pastë të dhëmbëve dhe përzieni ato për ta formuar një pastë.

Lageni fytyrën dhe aplikojeni pastën në zonën ku gjenden pikat e zeza.

Pas dhjetë minutave, lagni gishtërinjtë dhe me kujdes i bëni masazh hundës me dy gishta në formë rrethore.

Me ujë të ngrohët e pastroni fytyrën, ndërsa kubat e akullit i përdorni për t’i mbyllur poret në fytyrë

Gjithashtu lexo

10 të famshmit që nuk arritën t’i përmbushin standardet e bukurisë në Hollywood (Foto)

Shumë të famshëm duhet t’i përshtaten paraqitjeve të tyre në një kornizë strikte të Hollywoodit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *