Home / Lajme / Botë / Minibusi bie në përrua, 11 të vdekur

Minibusi bie në përrua, 11 të vdekur

Policia në Pakistan njofton se një minibus ka rënë në një përrua në një zonë malore në veriperëndim të vendit, duke vrarë 11 persona.

Oficeri i policisë pakistaneze, Ismail Khan, ka thënë se nëntë persona të tjerë u lënduan në këtë aksident rrugor në rrethinën Dir, rrugës për në fshatin Chitral, transmeton Express.

Sipas tij, rruga ishte e rrëshqitshme pas shiut.

Gjithashtu lexo

Aksidentohen dy autobusë dhe dy makina, 15 të lënduar në Strumicë

15 persona janë lënduar dje në një aksident rrugor në rrugën lokale në fshatin Bansko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *