Home / Kryesoret / Mos u veshni trashë, moti do të jetë me diell

Mos u veshni trashë, moti do të jetë me diell

Moti sot në territorin e Maqedonisë do jetë i me diell dhe me vranësira mesatare. Do të fryejë erë e lehtë në drejtim  veri-perëndrimore.

Temperaturat do të sillen prej -6 deri më 3 gradë Celsius. Do të kemi prezencë të diellit por se do të shoqërohet me të ftohtë.

Në Shkup do të kemi mot të ngjashëm dhe temperaturat do të sillen prej -1 deri 15 gradë Celsius.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *