Home / Lajme / Botë / Mot i ligë në Kolumbi, 24 persona të vdekur (FOTO)

Mot i ligë në Kolumbi, 24 persona të vdekur (FOTO)

24 persona kanë vdekur në Kolumbi si pasojë e të reshurave të mëdha të shiut në Kolumbi, të cilat kanë bërë që shumë lumenj të dalin nga shtarti.

Shirat e dendura kanë bërë që të rritet niveli i ujit te lumenjtë, duke shkaktuar probleme të mëdha në MoCoa të Kolumbisë, transmeton lajmi.net.

Sipas kryetarit të bashkisë së MoCoas zona është në rrezik të madh përkundër se njerëzit ishin paralajmëruar që problemet mund të shfaqen

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *