Home / Kryesoret / Moti në Maqedoni

Moti në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë i ndryshueshëm me vranësira. Pasdite në pjesën veriore të vendit do të ketë reshje të dobëta të shiut, ndërsa në bjeshkë reshje të borës.

Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej -3 deri 4 gradë celcius, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 9 deri 21 gradë celcius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperaturë maksimale deri 17 gradë celcius.

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *