Home / Kryesoret / Moti sërish i ndryshueshëm, mos u mashtroni nga dielli

Moti sërish i ndryshueshëm, mos u mashtroni nga dielli

Në ditët e para të muajit maj, vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ngrohta ajrore.

Në javën e parë të muajit maj do të mbajë mot i ngrohtë, pjesërisht i vranët, me intervale më të gjata me diell.

Orëve të pasdites priten zhvillime të vransirave lokale, të cilat vende-vende do të shoqërohen edhe me riga lokale shiu dhe bubullimë.
Temperaturat e ajrit gradualisht do të jenë në rritje, minimalet do të luhaten nga 6C deri në 10C, e maksimalet nga 18C deri në 24C.
Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare nga jugu 2-11m/s. Shtypja atmosferike do luhatet rreth vlerave normale.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *