Home / Kryesoret / Moti sot me diell dhe temperatura mbi mesataren

Moti sot me diell dhe temperatura mbi mesataren

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe i ngrohtë me temperatura mbi mesataren sezonale dhe me vranësira të vogla në orët e vona të pasdites.. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi juglindor, më e shprehur përgjatë Vardarit.
Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 8 gradë, ndërsa ato të ditës prej 19 deri 24 gradë celsius.

Në Shkup do të mbajë mot me diell, me vranësira të vogla dhe me erë të dobët deri në mesatare nga drejtimi juglindor. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri katër gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri 24 gradë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *