Home / Lajme / Maqedoni / MPB do ta ruajë Talat Xhaferin (Video)

MPB do ta ruajë Talat Xhaferin (Video)

Që nga momenti i emërimit të Talat Xhaferit për kryetarë të Kuvendit, nga Ministria e punëve të brendshme është dhënë urdhër për të mbrojtur atë, thotë Jordan Llamanovski, ndihmësi i ministrit Nuhiu. Por, në ditën e marrjes së postit, Talat Xhaferin e mbrojtën vetëm deputetët dhe jo policia, njofton Tv21.Talat Xhaferi po sa e dha betimin dhe mori detyrën e kryetarit të Kuvendit, protestuesit u tërbuan dhe uzurpuan shtëpinë e demokracisë.

Llamanovski thotë se shefi i tij, Agim Nuhiu ka nënshkruar vendimin për formimin e strukturës së MPB-së për sigurimin e krye parlamentarin Xhaferi.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *