Home / Kryesoret / MPB: Një pjesë e parave të vjedhura nga banka NLB janë nxjerrë jashtë Maqedonisë

MPB: Një pjesë e parave të vjedhura nga banka NLB janë nxjerrë jashtë Maqedonisë

Ministria e punëve të brendshme (MPB) ka publikuar të dhëna të reja rreth rastit të vjedhjes së rëndë të mbi 2 milionë frangave zvicerane dhe mbi 500 mijë euro nga NLB Banka.

 MPB-ja bën të ditru se një pjesë e padhe e parave, rreth 1 milionë franga, tashmë janë nxjerrë nga Maqedonia për në drejtim të panjohur. I dyshuari B.S (40) që tashmë është në paraburgim 30 ditorë, paratë i ka nxjerrë nga banka në disa raste, nga 6 e deri më 10 prill. Ai ka qenë i punësuar si qemer i arkës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *