Home / Sport / Nadal fiton titullin e dhjetë Monte-Carlos (Foto)

Nadal fiton titullin e dhjetë Monte-Carlos (Foto)

Rafael Nadal ka fituar titullin e dhjetë Monte-Carlos
Rafael Nadal ka fituar titullin e dhjetë Monte-Carlos të dielën pasi ka mposhtur në finale spanjollin Albert Ramos-Vinolas. Nadal fitoi 6 – 1 dhe 6 – 3 për titullin e dhjetë Monte-Carlos.

Me këtë rast ai thyen rekordin të cilin e mbante bashkë me Guillermo Vilas që nga 24 prilli i vitit të kaluar, kur Nadal fitoi trofeun e nëntë.

Gjithashtu lexo

Ylli i Shkëndijës: Nuk kemi çfarë të humbasim ndaj Milanit

Ardian Cuculi ka thënë se Shkëndija do të tentojë të bëjë lojën e saj dhe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *