Home / Lajme / Botë / Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës (Foto)

Ndahet nga jeta aktori i madh i skenës (Foto)

Ndahet nga jeta aktori i mirënjohur.

Aktori i madh latin Gustavo Rojo është ndarë nga jeta në moshën 93 vjeçare.

Lajmi është dhënë nga vajza e tij, e cila gjithashtu është aktore Ana Patricia.

Aktorja kishte pohuar për mediat se babai i saj vuante nga një sëmundje para pak kohësh, por nuk pranoi të tregonte se çfarë ishte në të vërtetë.

Rojo ishte një aktor që kaloi dekada në skenë duke falur publikut shumë emocione. Roli i tij i fundit ishte në vitin 2016 në telenovelën ‘Un camino tenia el destino’, ku aktroi krah vajzës së tij.

‘Esmeralda’,’Carita del angel (Dulse Maria)’ dhe shumë role të tjera e bëjnë të pa harueshëm kujtimin e tij.

Gjithashtu lexo

Tuna në shënjestër të kritikave

Në rrjedhë kronologjike, Altuna Sejdi – Tuna gjithmonë ka qenë një hap para kur është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *