Home / Lajme / Kronika e zezë / Ndërroi jetë ish ushtari i UÇK-së dhe pronar i Radio Haraçinës, Xhavit Sulejmani

Ndërroi jetë ish ushtari i UÇK-së dhe pronar i Radio Haraçinës, Xhavit Sulejmani

Dje pasdite ndërroi jetë Xhavit Sulejmani, ish ushtar i UÇK-së dhe pronar i Radio Haraçinës.
I qeshur gjithmonë, human dhe me shpirt të bardhë, Xhaviti ishte i dashur jo vetëm për familjen, por për gjithë bashkëqytetarët dhe më gjerë.
Varrimi u bë sot pas namazit në drekës, në varrezat e fshatit Mojancë.
Pusho i qetë Xhavit, i lehtë të qoftë dheu! Lutem që Mëshira e Zotit qoftë mbi ty. Gazeta Lajm shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjenSulejmani dhe për ekipin e Radio Haraçinës.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *