Home / Kryesoret / Ndërroi jetë ish ushtari i UÇK-së dhe pronar i Radio Haraçinës, Xhavit Sulejmani

Ndërroi jetë ish ushtari i UÇK-së dhe pronar i Radio Haraçinës, Xhavit Sulejmani

Dje pasdite ndërroi jetë Xhavit Sulejmani, ish ushtar i UÇK-së dhe pronar i Radio Haraçinës.
I qeshur gjithmonë, human dhe me shpirt të bardhë, Xhaviti ishte i dashur jo vetëm për familjen, por për gjithë bashkëqytetarët dhe më gjerë.
Varrimi u bë sot pas namazit në drekës, në varrezat e fshatit Mojancë.
Pusho i qetë Xhavit, i lehtë të qoftë dheu! Lutem që Mëshira e Zotit qoftë mbi ty.

Televizioni Koha shpreh ngushëllimet më të sinqerta për familjen Sulejmani dhe për ekipin e Radio Haraçinës.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *