Home / Kryesoret / Ndodh edhe kjo: Dy shqiptarë shkojnë me Golf 2 në New York (FOTO)

Ndodh edhe kjo: Dy shqiptarë shkojnë me Golf 2 në New York (FOTO)

Dy shqiptar nga Kosova e kanë bërë një ide briliante duke shkuar me makinën e tyre të preferuar në SHBA

Këta janë Lorik dhe Lirak Prelvukaj, të cilët e kanë ekspozuar makinën Volkswagen Golf 2 në sheshin kryesor të New Yorkut, Times Square.

Dy shqiptaret, që janë edhe pronarë të makinës, kanë thënë për mediat se ky tip makine është e para që është fotografuar në sheshin Times Square.

Sigurisht, dy djemtë meritojnë një shpërblim të majmë nga kompania e Vokswagen, edhe pse shkuarja atje me Golfin e tyre është vullnetare.

Sigurisht ai ka arritur në metropolin amerikan me ndonjë anije cargo.

 

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *