Home / Lajme / Botë / Në Hios janë arrestuar dy persona për sulm ndaj kampit të refugjatëve Suda

Në Hios janë arrestuar dy persona për sulm ndaj kampit të refugjatëve Suda

Në ishullin grek Hios mbrëmë vonë janë arrestuar dy persona, të cilët janë të dyshuar për sulm ndaj kampit të refugjatëve Suda, që ndodhi vitin e kaluar.

Siç lajmëroi korrespondenti i MIA-s, dy të dyshuarit sot do të duhej të nxirren para prokurorit.

Kampi, i cili ndodhet në afërsi të rrënojave të kështjellës mesjetare në qytetin kryesor të ishullit, në nëntor ishte sulmuar me koktej molotovi dhe gurë nga ana e një turme ekstreme djathtiste personash të armatosur.

Gjithashtu lexo

Pakistan: Vdesin gjashtë ushtarë pas shpërthimit të bombës

Një bombë rrugore, e cila ka pasur cak një konvonj me trupa ushtarake në jugperëndim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *