Home / Kryesoret / Në Maqedoni do të shënohet java evropiane e imunizimit

Në Maqedoni do të shënohet java evropiane e imunizimit

Nën moton “Mbro, parandalo, vaksino” në Maqedoni do të shënohet java evropiane e imunizimit, e cila organizohet nga Ministria e Shëndetësisë, në bashkëpunim me Zyrën e Organizatës Botërore të Shëndetësisë në Maqedoni dhe Shtëpinë e Shëndetit në Shkup.

“Nga prioritetet e larta të Ministrisë së Shëndetësisë është shëndeti i fëmijëve dhe në këtë drejtim po punojmë vazhdimisht për të rritur imunizimin tek ata”, thonë nga Ministria e Shëndetësisë.

Nga Ministria gjithashtu ju bëjnë thirrje prindërve që të shfrytëzojnë këtë mundësi dhe të vaksinojnë pa pagesë fëmijët e tyre.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *