Home / Lajme / Kronika e zezë / Në SHBA gjendet i vdekur një shtetas i Maqedonisë

Në SHBA gjendet i vdekur një shtetas i Maqedonisë

Në SHBA është gjetur trupi i Damjan Nedelkovskit, emigrant i Maqedonisë, i cili u zhduk në nëntorin e vitit të kaluar në një lum të Dakotës së Veriut,

Sipas Los Angeles Times, trupi i 35 vjeçarit u gjend nga një peshkatar në afërsi të bregut të lumit CannonBall, në afërsi të Standing Rock rezervatin e Fisit Sioux. Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së tij.

Ditën e zhdukjes, Nedelkovski kishte marrë një veturë me qira në Glendale dhe ishte nisur për në Tubacionin e Dakotës, për t’iu bashkangjitur protestës së atjeshme kundër ndërtimit të këtij tubacioni.

 

Gjithashtu lexo

Shpërthimi në një shtëpi në Barcelonë la një të vdekur – policia thotë se ka lidhje me sulmin me furgon!

Një shpërthim ka ndodhur të mërkurën në një shtëpi në Kataloni, si pasojë e të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *