Home / Kryesoret / Në Shkup hapet Panairi i punësimit dhe karrierës

Në Shkup hapet Panairi i punësimit dhe karrierës

Nga sot, në fakultetin teknologjik-metalurgjik të Shkupit hapet Panairi për punësim dhe karrierë, që organizohet nga organizata studentore BEST,

Sipas AIM-së, në panair studentët mund të informohen për gjithçka që ofrojnë kompanitë pjesëmarrëse, si edhe për vendin e mundshëm të punës ose të praktikës. Ndërksa kompanitë kanë mundësi që të takohen me punëtorët e mundshëm të tyre.

Nga organizata BEST thonë se kanë për qëllim që të afrojnë ambiciet e studentëve te kompanitë dhe të jenë pjesë e hapit të tyre afër karrierës. Panairi do të jetë i hapur deri më 12 prill.

Gjithashtu lexo

Kuvendi duhet të votojë për shkarkim të Zvërlevskit

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot duhet të mbajë vazhdime të tre seancave midis të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *