Home / Lajme / Maqedoni / Nesër aksion special i policisë së Maqedonisë

Nesër aksion special i policisë së Maqedonisë

Përfaqësues të MPB-së, drejtorisë së policisë së trafikut gjatë javës së ardhshme në kuadër të organizatës TISPOL- rrjetit të policisë së trafikut do të realizojë aksione për kontrolle më rigoroze të shpejtësisë së veturave, transmeton Gazeta Express.

Aksioni do të realizohet në të gjitha pjesët e vendit. Nesër nëpërmjet radarëve, shpejtësia do të matet për 24 orë. Çdo shoferi do ti kryhet testi I alkoolit si dhe do të kontrollohet nëse mban ose jo rripin e sigurisë, bashkë me udhëtarët e tjerë në makinë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *