Home / Lajme / Rajon / Nesër në mbarë Kosovën Grevë 24 orëshe në shëndetësi!

Nesër në mbarë Kosovën Grevë 24 orëshe në shëndetësi!

Punëtorët shëndetësor në mbarë Kosovën nesër do të hyjnë në grevë të përgjithshme 24 orëshe në të gjitha insitucionet shëndetësore të vendit.

Siç bën të ditur Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës gjatë kësaj kohe do të punojë vetëm njësia me rëndësi vitale.“Me këtë rast kërkojë nga populli mirëkuptim, greva jonë përveç kërkesave për përmirësim dhe rritjen e mirëqenies së punëtorëve shëndetësorë ka të bëjë edhe me përmirësimin e cilësisë të shërbimit ndaj popullatës tonë”.

“E lus opinionin e përgjithshëm që të na mirëkuptoj dhe ditën e Grevës mos të paraqitën ata që nuk kanë nevojë urgjentë për shërbime shëndetësorë”, bën të ditur kjo sindikatë.

Gjithashtu lexo

Haradinaj: Mos e lëndoni UÇK-në – (VIDEO)

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka kërkuar që askush të mos e ofendojë UÇK-në, meqë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *