Home / Lajme / Maqedoni / Ngjyrosje dhe zbukurim i vezëve të Pashkëve në Qendrën “Vero” në Shkup

Ngjyrosje dhe zbukurim i vezëve të Pashkëve në Qendrën “Vero” në Shkup

T’i ngjyrosim vezët më të mëdha për Pashkë” është motoja nën të cilën sot prej orës 12 deri në orën 16 në aulën e Qendrës Tregtare Vero do të mbahet aheng për më të vegjlit, transmeton Gazeta Express.

“Fëmijët, por edhe prindërit e tyre, do të mund të kyçen në ngjyrosjen dhe zbukurimin e vezëve të Pashkëve të cilat do të ekspozohen në holl. Shoqata do t’u bëjë lepur të Pashkëve me të cilin do të mund të fotografohen dhe të argëtohen. Vero e organizon shoqërimin për Pashkë fillimisht që më së miri t’i njoftojë fëmijët me traditën e ngjyrosjes së vezëve, por edhe ta pasurojë frymën festive të familjeve me aktivitete kreative dhe argëtuese”, kumtoi organizatori

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *